Paineilmakäyttöinen imuri. Kestävä, ei liikkuvia osia. Imuroi nesteet, öljyt ja jätteet koneista ja moottoreista suoraan tynnyriin. Alentaa jätteenkäsittelykuluja lyhentää huoltoaikoja.
Paineilmakäyttöinen imuri. Kestävä, ei liikkuvia osia. Imuroi nesteet, öljyt ja jätteet koneista ja moottoreista suoraan tynnyriin. Alentaa jätteenkäsittelykuluja lyhentää huoltoaikoja.
Ominaisuudet
Imuroi öljy- ja nestejätteet suoraan 200 litran tynnyriin. Soveltuu öljyjen, leikkaus- ja jäähdytysnesteiden imurointiin suoraan koneista ja vuototapauksissa lattialta. Alentaa jäte- ja kunnossapitokustannuksia. Ilmantarve: 200 – 1000 l/min
Vakiovarusteet
Imumoottori, 2,5m imuletku liittimineen, imuputki ja lattiasuulake.
Takuu ja Huolto
CLEN imureilla on 30 valtuutettua huoltopoistettä ja vaativien ammattilaisten tasoinen varaosahuolto.
Jännite | * |
---|---|
Liitäntäteho | * |
Mitat | 20X35 |
Paino | 10 |
Takuu (v) | 1 |
Alipaine | 3900 |
Ilmanvirtaus | 170 |
Säiliötilavuus | * |
Imuletku | * |
Ulottuvuus | * |
Varustepaksuus | 38 |
Moottori | Paineilmalla toimiva imuri. Ilmankulutus 51 m3/t 6 bar paineella |
Vakiovarusteet | Imumoottori, 2,5m imuletku liittimineen, imuputki ja lattiasuulake. |
Takuu ja huolto | Imurin takuu on viisi vuotta. |
Takuu, ammatti (v) | 1 |